Výhody foukané izolace

Firma Izotom se zabývá aplikací foukané minerální izolace v místech, kde z domácností, ale i jiných komerčních a průmyslových objektů uniká nejvíce tepla. Investice vložená do zateplení například střešní konstrukce nebo dutého rámového stropu se vrací klientům v časovém horizontu méně než 5 let. Jedná se v současné době o jeden z nejjednodušších, nejlevnějších a nejefektivnějších způsobů zateplení. Oproti klasické izolaci má zateplení s pomocí foukané izolace mnoho výhod, a to především efektivní zateplení, snížení nákladů na vytápění a eliminaci tepelných mostů.

Foukaná izolace se dostane prakticky do všech skulin, umožňuje tak perfektní zateplení i v místech, kam bychom se dostávali jen stěží. Je jen třeba před samotnou aplikací vytvořit otvor do dutiny pro izolování a do ní pomocí kompresoru izolační hmotu nafoukat. Díky anorganickému původu je vata objemově a tvarově stálá a čase se nedeformuje, takže ani po letech není zdeformovaná a neztrácí ani na účinnosti. Nesaji ani vodu a je odolná vůči veškerým škůdcům a plísním. Je bezpečná a nehořlavá. Má tedy příznivý vliv na požární bezpečnosti objektu. Pro svou nízkou hmotnost ani silná vrstva nikterak nezatěžuje významně nosnou konstrukci.

Proto pokud uvažujete, jak ušetřit rodinnému rozpočtu, je vhodné se zamyslet nad tím, kde Vám unikají zbytečně peníze do vzduchu, a to do slova. Jelikož foukaná izolace je tou optimální volbou pro zateplení.