Využijte do svých zahrad systém automatické závlahy

Abychom mohli mít svou zahradu vždy svěží a upravenou, potřebujeme k její údržbě dostatek času. Mezi užitečné pomocníky, kteří nám ušetří spoustu času, práce, vody i financí patří automatické zavlažovací systémy.

 

Při budování zahrady se vyplatí investovat do automatického zavlažování. To vám usnadní spoustu práce, ušetříte čas, nebudete muset tahat konve s vodou nebo celé hodiny zalévat s hadicí v ruce. Automatická závlaha zalije záhony, trávníky i skleníky. To oceníte zejména v horkých dnech, anebo když budete na dovolené. Co je třeba udělat, aby zalévání proběhlo i bez vás? Automatické zavlažování zahrady lze napojit i na chytrou domácnost a vše propojit.

 

Správná zahrada

Zavlažovací systém ušetří Váš čas.

 

Zavlažovací systém ušetří vodu i finance

Automatické zavlažování disponuje čidly půdní vlhkosti a dešťovými senzory. Závlahový systém tak ví, zda je sucho, nebo prší a půda ještě nevyschla. Budete díky nim lépe hospodařit s vodou. Ušetříte 60 % až 70 % vody oproti celoplošnému zalévání hadicí či konví, a to hlavně pokud berete vodu z vodovodu a ne z vlastní studny nebo dešťovku z nádrže. Četnost, dobu i délku zálivky řídí hodiny či počítač. Doplníte rozbočovače, koncové prvky, zadešťovače, rosiče a postřikovače. Doporučujeme i automatické zavlažování trávníku s výsuvnými tryskami, které se po dokončení schovají do země. Vy pak můžete v klidu přejet trávník sekačkou.

 

Automatické zavlažování a jeho výhody

Zautomatizovaný zavlažovací systém vám kromě práce a času ušetří značné množství vody a tím i finance. Pro rovnoměrné rozvádění vody po zahradě se dá k automatickému zavlažovacímu systému pořídit široký sortiment hadic, díky kterým můžete korigovat dávky vody a naprogramovat zálivku na různě rozdílné intervaly v jednotlivých částech zahrady. Hadicové rychlospojky a postřikovače dohromady s přípojkami tvoří důmyslně propracovaný systém pro dlouhodobé a efektivní zavlažování. Čím více prvků zařadíte do systému, tím komfortnější bude zálivka.