Moderní vozy a spolehlivé služby nabízí rovněž autopůjčovna Olomouc

Je potřeba rychle převézt materiál na chalupu, protože plán renovace bohužel nepočká? Nebo je třeba rozvést zboží nebo materiál do výroby a není dostatek vozidel? Pronájem dodávky, ale i osobního vozu je spolehlivé řešení, které mnohým vytrhne trn z paty. Rovoz bude zajištěný, plán splněn a ještě k tomu může člověk auto použít i na jiné účely.

Jak je vidět, v současné době se lidé bez aut jen těžko obejdou. Nejde jen o přepravu nákladu, ale vozy slouží i pro osobní potřebu. Vozy se staly nepostradatelnými pomocníky ve všech oborech a odvětvích a také dokonce v turistickém ruchu. Navíc je automobilová doprava pevným článkem celé dopravní infrastruktury.

Autopůjčovna Olomouc

Autopůjčovna má své výhody.

Výhody pronájmu

Vzhledem k tomu, že zapůjčení dodávky či jiného vozidla je dnes velmi populární, využívá tento druh obchodu mnoho začínajících podnikatelů a živnostníků, ale i soukromých osob. Právě pro začínající podnikatelskou dráhu každého podnikatele je zakoupení vozu velkou finanční investicí, která se může využít jinde. Mnozí se tak odeberou do banky žádat o úvěr a přitom to není nutné. Pronájem vozidel nejrlznějšího charakteru je spolehlivé a rychlé řešení. Každý pronájem má také své plusy. Výhodou tedy je časová nezávislost. Zákazník má vůz k dispozici po celou dobu pronájmu, může si vše zorganizovat a dokonale naplánovat.

Jaké další výhody má pronájem

Určitě se nemusí zákazník starat o povinné ručení vozu, nebo jiné pojištění dále pak je to pravidelný servis vozu a dálniční známky. To vše má na starosti pronajímatel, tedy autopůjčovna. No a v případě pronajaté dodávky, je výhoda v tom, že náklad je chráněn před deštěm a sněhem. Samozřejmě, že se dá využít i přívěsný vozík, ale tan není zastřešený a hrozí tak znehodnocení nákladu. Rovněž je třeba podotknout, že autopůjčovna zajistí v případě poruchy vozu servis nebo auto rovnou vymění.

Co je potřeba k pronájmu vozidla

Na dobré slovo nikdo nic nikdy nedostal, takže ani autopůjčovna nemůže poskytnout pronájem jen tak. Jsou potřebné platné doklady, tedy občanský a řidičský průkaz, požadovaný věk, který je samozřejmě 18 let, ale některé autopůjčovny požadují věk řidiče až 23 let. Také se musí počítat s vratnou kaucí.

Jaké vozy lze v autopůjčovně zapůjčit

Nejen klasické dodávky užitkové, osobní i obytné lze najít v půjčovnách. Jsou zde ovšem i osobní vozy, které lze využít například pro služební cesty, ale také pro osobní účely, jako jsou třeba oslavy, svatby a podobně. Co se týká dodávek, tak mezi ty nejvíce využívané patří zejména užitkové vozy. Jsou určené k přepravě zboží, materiálu, nábytku a jiných nadměrných předmětů. Osobní dodávky jsou zase potřebné pro přepravu více osob najednou, takže jde o rodinné výlety a dovolené, ale i firemní školení nebo odvoz zaměstnanců na veletrh nebo přímo do zaměstání. Poslední skupinou jsou dodávky obytné, které jsou velmi oblíbené zejména v západní Evropě. Jde v podstatě o takový penzion na kolech, který je vybaven potřebným vybavením, jako je lůžková část, kuchyňka a dokonce sociální zařízení.

Než se podepíše smlouva

Rezervaci vozu lze provést pomocí rezervačního formuláře, který má autopůjčovna na svých webových stránkách. Určitě je dobré si vozidlo před podpisem smlouvy osobně zkontrolovat. Člověk se tak vyhne nepříjemnostem, které by mohly nastat při vrácení vozu. Znamená to, že i zdálnlivě malá prasklinka na čelním skle nebo promáčknutý blatník je třeba zarnout do smlouvy.