Srubové domy – nízkoenergetické bydlení poblíž přírodě

Líbí se vám představa bydlení v moderní dřevostavbě? Jak probíhá jejich výstavba? Jaké přednosti mají srubové domy?

 

Srubové domy jsou oblíbeným řešením moderního bydlení, které je však současně v kontaktu s pravou přírodou. Jsou vhodné do všech klimatických poměrů a zeměpisných šířek a při dobré péči přetrvají klidně i stovky let. Kromě toho nabízejí vysokou estetickou hodnotu a jsou vysoce odolné proti požárům, vlhkosti i extrémnímu počasí.

 

Využití nejmodernějších technologií

 

Srubové domy Honka jsou vyráběny za použití nejmodernějších technologií. Tato společnost začala jako první vyrábět sruby průmyslovou cestou při použití toho nejlepšího dostupného materiálu. Certifikované dřevo z finské borovice totiž vydrží extrémní horka, vichřice i mrazy. V továrně na výrobu stavebních dílů je uplatňována co nejvyšší míra automatizace, díky které jsou jednotlivé díly maximálně přesné a při následné realizaci stavby dochází k minimálnímu množství chyb. Celá výroba je tak nejen velmi rychlá ale také relativně levná.

 

Ověřená kvalita

 

Značka Honka má již za sebou více než 85 tisíc dřevostaveb po celém světě od Japonska až po Francii. Může tak čerpat z řady zkušeností a neustálého výzkumu v oblasti vlhkosti, požárů i zemětřesení. To vše pak zaručuje zákazníkům a uživatelům srubových domů Honka vysoký standard bydlení, dlouhou životnost všech materiálů a vysokou bezpečnost.

 

Certifikované dřevo

 

Srubové domy jsou vyráběny výhradně ze dřeva z certifikovaných finských lesů. Můžete si tak být 100% jisti, že za každý strom, který musí být poražen, je zasazen jeden nový. Konkrétně se jedná o finskou polární borovici, která se odváží do města Karstula ve středním Finsku, kde je dále zpracována ve stavební materiál ve formě kulatých nebo čtvercových trámů. Ty jsou pak dále expedovány po celém světě od Německa a Francie až po Japonsko, Čínu nebo Rusko.

Energetické úspory

 

Dřevostavby Honka nabízejí ekologické a přírodní bydlení s nemalými energetickými úsporami. Zaprvé je energeticky mnohem méně náročná samotná výroba stavebních trámů, dokonce jde o zlomek energie ve srovnání s výrobou cementu a cihel. Dále lze ušetřit při samotném používání domu a jeho vytápění. Dřevěné trámy totiž vytvářejí pevné a přitom prodyšné zdi, které přes den akumulují teplo ze slunečního záření a později jej propouští dovnitř domu.

 

Zaujaly vás možnosti srubových domů? Chcete se dozvědět víc? Kontaktujte nás a ptejte se na cokoliv. Rádi vám poradíme s výběrem, návrhem i výstavbou.