Jak jsme stěhovali montovanou halu

plachotová hala - MOBIDOCK

Když nás klient oslovil se specifickým požadavkem na stěhování montované plachtové haly, byli jsme překvapeni. Jednalo se o velkou montovanou plachtovou halu, kterou bylo nutné převést o několik desítek kilometrů dál na jiné místo. Hala se tedy musela na původním místě rozebrat, naložit na naše vozy a na finálním místě opět sestavit dohromady. Jednalo se náročnou operaci, kterou jsme však stihli ve více než přijatelném časovém horizontu.

Demontáž plachtové haly před stěhováním

Po objednání služby stěhování plachtové haly jsme si přijeli celou zakázku prohlédnout a naši technici stanovili finální rozpočet. Po odsouhlasí rozpočtu klientem jsme se dohodli na termínu stěhování a to ve spolupráci s odbornou firmou Jabor pro s.r.o., která halu nejen vyrobila, ale také původně smontovala. Tato firma musela provést také odbornou demontáž plachtové haly a na nás už bylo halo převést na cílové místo.

Stěhování plachtové haly

Ke stěhování haly jsme použili velké stěhovací a nákladní vozy s hydraulickou rukou. Plachtovou halu bylo možno kompletně rozložit, stěhování tedy ve finále nebylo tak složité. Na celou akci jsme připravili harmonogram s kroky, které jsme museli dodržet, aby vše hladce proběhlo a klient měl halu nejen přestěhovanou ale rovněž postavenou v požadovaném termínu.

 

Stavba plachtové haly

Po přestěhování haly jsme měli možnost sledovat velmi precizní a rychlou práci odborníků z firmy Jabor pro s.r.o.. Vzhledem k tomu, že se jednalo o velkou montážní halu, předcházelo stavbě mnoho propočtů. Podobné haly se udajně běžně nestěhují, proto jsme byli rádi, že se nám tato unikátní akce podařila a hala opět stojí na novém místě a slouží ke svému účelu. Pokud máte i vy zájem o stěhování specifických těžkých břemen, určitě se na nás neváhejte obrátit. Jsme spolehliví, levní a především disponujeme dostatečně kvalitní technikou.

plachtová hala MOBIDOCK