Jak je to s výdaji na stěhování?

Řada lidí má stále zafixováno, že pronajmutí služeb specializovaných stěhováků přijde na velkou sumu peněz. Co však tito lidé nevidí je fakt, že pokud se budou stěhovat svépomocí, zase tolik peněz neušetří. Stěhování svépomocí totiž zabere spoustu času a čas jsou peníze. Kromě toho se u stěhovací firmy nemusíte bát, že si při stěhování něco uděláte.

Před stěhováním si udělejte rozpočet

Stěhování s sebou často nese nečekaně vysoké výdaje, přičemž vůbec nezáleží na tom, jestli se stěhujete sami, nebo si na pomoc povoláte specializovanou firmu. Lidé si to však před stěhováním neuvědomují, takže se následně nestačí divit, za co všechno ještě musí dát peníze. Pokud dopředu přesně víte, co Vás očekává, pak také víte, kde se dají finance ušetřit a kde se to naopak vůbec nevyplatí. Dopředu si tedy rozvrhněte kdy a kolik peněz budete při stěhování potřebovat. To by měl být základní bod v plánování stěhování. Musíte si stanovit reálnou částku, kterou můžete do stěhování vložit a podle této cifry pak můžete snadněji naplánovat, kam se peníze mohou dát a co se musí udělat vlastními silami.

Před započetím balení věcí si tedy sepište plán, kde všude a za co budete muset během stěhování zaplatit. Určitě se porozhlédněte po různých cenících, abyste měli přehled, jak se pohybují ceny a jaký je rozsah nabízených služeb stěhovacích firem. Vypočítejte si, jestli je pro Vás výhodnější zaplatit celou službu v podání profesionálů, nebo si někde půjčovat stěhovací vůz, shánět řidiče, pomocníky a platit za benzín.

Zvažte, co budete muset platit

Většina lidí během plánování stěhování myslí pouze na to, co se děje před ním a během něj. To je ale chyba, protože je nutné počítat i s výlohami, které budete muset zaplatit po přestěhování. Určitě se nenechte zaskočit a promyslete, jestli nebudete potřebovat třeba přistavení odpadkového kontejneru na krabice, igelitové pytle, papíry a fólie. Věci totiž musíte po přestěhování vybalit a většiny obalového materiálu se samozřejmě zbavíte. Stěhování vlastními silami zabere hodně času, musíte si vzít volno v práci a sebere i energii. Při rozhodování byste měli zohlednit všechny tyto aspekty.

Než si najmete profesionální firmu, projděte si důkladně ceník. Zjistěte rozsah služeb, abyste nebyli nemile překvapeni. Ceny služeb jsou také v některém případě vázány na roční období, protože v zimě se přeci jen stěhuje hůře. Ještě před podepsáním smlouvy se stěhovací firmou se na všechno zeptejte. Prověřte si, jestli stěhovací společnost disponuje pojištěním odpovědnosti, abyste měli zajištěnou náhrady škody v případě poškození nebo zničení Vašich věcí. Během stěhování se totiž může stát ledacos. Pokud se rozhodnete najmout si stěhovací auto, určitě si pronajměte dostatečně velký vůz, protože čím méně budete muset pro věci jezdit, tím méně benzínu projezdíte.