Oprava betonové podlahy

I takovou pevnou podlahu jako je beton je potřeba po čase trochu opravit. Betonové podlahy můžeme najít nejen v průmyslových a výrobních halách, ale stále častěji se setkáváme s nimi i v domácím prostředí. Je to dáno zejména jeho cenou a dlouhou životností.

Příčiny nedostatků betonové podlahy

Jestliže betonová podlaha vykazuje nejrůznější nedostatky, praskliny nebo pokud se dokonce drolí, je to zapříčiněno několika nedostatky. Jedním z  nich může být nekvalitní materiál a následné zpracování betonové směsi. Beton je hezký, pevný a hladký jen krátkou dobu a poté se začínají se objevovat různé deformace, praskliny a beton se může také drolit. Vznikají tak nedostatky, které se musejí opravit v co možná nejkratším čase, protože by se například praskliny mohly rozšířit dále.

Dalšími příčinami nedostatků betonových podlah je určitě narušení ze strany povětrnostních podmínek. Déšť, sníh nebo mráz může hodně ovlivnit betonovou strukturu a v mnohých případech je lepší beton odstranit celoplošně.

Odborná firma

Opravu betonové podlahy ať už v domě nebo ve výrobní hale představuje jistě určité zkušenosti, které jsou potřeba ke kvalitně a precizně odvedené práce. Betonová podlaha je velmi pevná a trvanlivá, ovšem pokud nebude o ni náležitě pečováno, dřív nebo později bude vykazovat nedostat, které se musejí co nejdříve odstranit. Pomoc odborné firmy pro tento účel je více než důležitý, protože i na betonovou podlahu lze později položit například laminátovou plovoucí podlahu nebo třeba vinyl. V takových případech je rovná a nepoškozená betonová podlaha důležitou součástí jiné podlahové krytiny. Tyto profesionální firmy mají k dispozici stroje pro opravy betonových podlah, materiál a jiné prostředky, kterým mohou spolehlivě takové nedostatky opravit. Dále také disponují odbornými zkušenostmi v této oblasti a proto nemusíme mít obavu o skvěle odvedenou práci.

Jak betonovou podlahu lze opravit

Nedostatky betonových podlah jsou zapříčiněny mnoha příčinami. Během užívání se pak vyskytují praskliny nejrůznějších velikostí, výtluky a výmoly, dochází k drolení betonu a tím pádem je taková podlaha prakticky nepoužitelná. Při větších problémech dokonce i nebezpečná z bezpečnostního hlediska. Opravy betonových podlah tedy představují práci, kde můžeme použít novou směs na vyplnění výmolů, které obsahují také speciální pojivo. Pokud bude dodržen správný  postup a kvalitní příprava betonové hmoty pro opravu, můžeme docílit bezproblémové opravy. Musíme samozřejmě mít také dobře očištěný a hladký povrch bez nečistot. Dokonce i praskliny musejí být čisté, k tomu nám postačí vysokotlaký čistič.

Musíme také počítat s tím, že drolení betonu i špatně namíchaná betonová směs může být hodně prašná a v tomto případě je nutné opravit celý povrch betonu.

Práce na opravě betonové podlaze je časově náročná a vyžaduje pečlivost. Dobře a kvalitně opravená betonová podlaha nám vydrží několik let a praskliny nebo jiné nedokonalosti se nebudou rozšiřovat.