Čistička obilí

K čištění obilí slouží vysoce výkonné čističky obilí a zrnin, které jsou zkonstruovány pro velké zatížení a celoroční provoz. Určené pro družstva, zemědělské podniky a výkupy, čemuž odpovídají také hodinové výkony od 50 do 400 tun za hodinu. Dále se nabízí i farmářské čističky zrnin, které jsou naopak konstruovány pro použití s menším zatížením, především v období po sklizni a pro čištění vlastní produkce obilí a zrnin, čemuž také odpovídá jejich hodinový výkon od 2 do 50 tun za hodinu.

Dnešní moderní doba umožňuje zemědělcům využívat nejrůznější techniku pro usnadnění jejich práce. Proto i na čištění obilí a zrnin je možné využít služeb společnosti SJC – Schneider Jaquet&Cie. Jde specializovanou společnost zabývající se oblastí čištění a třídění obilí a zrnin.

V České republice společnost SJC zastupuje společnost SIAGRA s.r.o., která ve svém portfoliu nabízí společnost čističky zrnin s nejrůznějšími parametry. Jedná se například o SNST 550, kdy jde o jednu z nejoblíbenějších typů čističek SJC v České republice i ve světě. Tato třídící čistička obilí a zrnin s krouživým pohybem sít SJC typ SNST 550 je se nabízí výkon 50 t/hod.